Vivat Poród - Na dobry początek
Film DOULA!

Film DOULA!

... doula w połogu? (doula postpartum) I znów na przykładzie pracy dwóch kobiet, przedstawia możliwe formy pomocy. Mamy często bywają zestresowane, przytłoczone świeżym macierzyństwem i chociaż nie planowały korzystać z usług douli przy porodzie, w połogu okazuje się to niezastąpione. To też ciekawy szczegół, zwracający uwagę na szeroki wachlarz wsparcia oferowanego przez doule. „To piękne, jak rodzice zgrywają się z noworodkiem. Potrzebny jest czas i miejsce, żeby tak się stało. Pomaga, gdy masz kogoś, o kogo nie musisz się martwić, kto służy pomocą i wsparciem, gdy tego potrzebujesz. A doula jest tu po to, by dać to wsparcie w rodzicielstwie.”
Film w nienarzucający, reporterski wręcz sposób przedstawia dlaczego warto korzystać z pomocy douli. Jej rolę, jej obecność podkreślają zadowoleni rodzice, radośni, spokojni i pewni siebie już na starcie. Pięknie podsumowują to słowa jednego z ojców:
„Doula powiedziała nam, że narodziny są ważne. To ważna część opowieści. Opowieści, która zaczyna się właśnie tego dnia i ciągnie dalej, a my ją tworzymy. I to jest piękne.”

Chcesz znaleźć doulę w swojej okolicy? Szukaj w swoim województwie tutaj w Stowarzyszeniu Doula w Polsce.
Autorka tekstu zaprasza: www.doulabialystok.pl